/ Blog

Drewniane żaluzje – dekoracja do domu za miastem

Wszelkie drewniane dekoracje mają swoich zwolenników. Odpowiednio dobrane pasują do różnych wnętrz i stylów. Niewątpliwe jednak najlepiej wyglądają w domach, zwłaszcza tych położonych za miastem. Do nich właśnie idealnie pasują drewniane dekorację, w tym drewniane żaluzje.

W domach często wykorzystujemy drewniane elementy, które kojarzą nam się z naturą. Mogą to być meble, drzwi, elementy konstrukcyjne, ale również dekoracje okienne – takie jak drewniane żaluzje. Wszelkie drewniane elementy nadają klasycznego i bardziej przytulnego charakteru.
 
Duże znaczenie ma dekoracja okien. Mają one ogromne znaczenie zwłaszcza w domach, w przeciwieństwie do wielu miejskich blokowisk. Tam okna mają przede wszystkim doświetlać pomieszczenie. Często widok z okien mieszkania w bloku ogranicza się do bloku naprzeciwko. Co innego w domach, gdzie okna wpuszczają nie tylko światło, ale dają nam możliwość podziwiania krajobrazów na zewnątrz. Dlatego przyciągają wzrok i muszą być odpowiednio udekorowane. W zgodzie z przeznaczeniem i wystrojem.
 
Jedną z ciekawszych dekoracji okiennych są drewniane żaluzje. Decydując się ten typ okiennych dekoracji gwarantujemy sobie nie tylko elegancką i funkcjonalną ozdobę okna, która dodatkowo idealnie pasuje do klimatu podmiejskiego lub wiejskiego domu.

Montaż drewnianych żaluzji eliminuje konieczność wieszania w oknie firan i zasłon. Jak w przypadku każdego typu żaluzji możemy ustawiać lamele pod dowolnym kontem. Po pierwsze decydujemy w ten sposób ile światła wpuszczamy do pomieszczenia, po drugie ograniczamy widok z zewnątrz. Jeżeli chcemy dodać więcej światła możemy całkowicie podciągnąć lamele do górnej ramy okna. W ten sposób odsłonimy okno. Gdy słońca jest za dużo, albo po prostu na noc ustawiamy lamele w pozycji pionowej zasłaniając okno całkowicie.  
Bardzo istotne – choćby w kontekście ostatnich lat – jest ochrona przed nagrzewaniem. Drewniane żaluzje odbijają bowiem aż 98% ciepła emitowanego przez promienie słoneczne.

Zobacz naszą ofertę drewnianych żaluzji

Czytaj także: